Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

Eğitim Günleri: 20 Ekim 2016

Eğitim Ücreti: 400 TL+ KDV

Şirkete Özel Kayıt Ol

Dış Ticaret işlemleri sırasında çok sayıda belge kullanılmaktadır. İşlemlerinin gerçekleşebilmesi için gerekli olan bu belgeler; temel olarak malın cinsine, taşıma şekline, teslim şekline, dış ticaret ve gümrük mevzuatına ve ödeme şekline bağlı olarak, taraflar arasında imzalanan sözleşme şartlarına göre belirlenir.

EĞİTİM KONULARI

  • Dış Ticarette Kullanılan Belgeler
  • Bretix ve TTİP'in Türkiye'ye Getirileri hakkında fikir atölyesi
  • Gümrük Birliği ve Tercihli Ticaret Rejimimiz

            

KİMLER KATILABİLİR

• Doğrudan Gümrükle ilgili sorumluluğu olmamakla birlikte yürüttükleri operasyonlar açısından bilgi sahibi olması gereken yöneticiler ve operasyonel personeller
• Dış ticaret firmalarında yeni çalışmaya başlayanlar ve/veya stajyerler
• Dış ticaret ve gümrük alanında MYO ve Lisans mezunu olup  kendini bu alanda geliştirmek isteyenler

NEDEN KATILMALIYIM

Dış ticaret işlemlerinin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi; kullanılan belgelerin doğru, eksiksiz ve özenli hazırlanması ile mümkündür. Eksik ve hatalı belgeler Dış ticaret işlemlerinde özellikle ihracatçı açısından ödemelerin gecikmesine ya da ek masraflar oluşmasına neden olabilmektedir. Kayıpların ve ödemelerde yaşanması muhtemel gecikmelerin önüne geçmek ve ticaretin sürdürülebilirliğini sağlamak için belgelerin özenle ve eksiksiz olarak hazırlanması en önemli koşuldur.

Solmaz Akademi katılımcılara “Dış Ticarette Kullanılan Belgeler” eğitimi ile yol göstermeyi hedeflemektedir.

ŞİRKETLERE ÖZEL EĞİTİM

Şirketlere özel homojen gruplar oluşturarak, çalışanların başlıklarını kendilerinin belirlediği eğitim programı ile bilgilerini güncellemek, karşılaştıkları özel vakalar hakkında detaylı bilgi vermek, eğitim yer ve zamanı konusunda esneklik sağlamak için özel eğitimler verebilmekteyiz.

Tüm eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.  


İletişim için Tıklayınız

EĞİTMENLER