Gümrük Mevzuatı

Eğitim Günleri: 19 Ocak 2017

Eğitim Ücreti: 700 TL + KDV

Şirkete Özel Kayıt Ol

Gümrüğün konusunu dış ticarete konu olan eşyalar oluşturmaktadır. Gümrük Kanunu ile eşya ve taşıtlara uygulanacak tarife ve tarife dışı önlemler belirlenmiştir.
Gümrük kıymeti, eşyanın bir ülkeden diğer ülkeye fiziksel olarak hareketi sonucu ihracatçı ve ithalatçının, gümrük idaresine yaptığı “kıymet beyanı” ile doğmaktadır. Bu nedenle ithalat vergilerinin hesaplanmasında eşyanın “gümrük kıymeti” en önemli konulardan birini oluşturmaktadır.
 

EĞİTİM KONULARI

  • Gümrük Mevzuatı
  • Tarife, Kıymet ve Menşe Kuralları
  • Kıymet
  • Menşe

 

KİMLER KATILABİLİR

• Doğrudan Gümrükle ilgili sorumluluğu olmamakla birlikte yürüttükleri operasyonlar açısından bilgi sahibi olması gereken yöneticiler ve operasyonel personeller
• Dış ticaret firmalarında yeni çalışmaya başlayanlar ve/veya stajyerler

• Dış ticaret ve gümrük alanında MYO ve Lisans mezunu olup  kendini bu alanda geliştirmek isteyenler

NEDEN KATILMALIYIM

İthalat ve İhracat işlemlerinin doğru ve eksiksiz bir biçimde yürütülmesi ve sonlandırılması ilgili mevzuatın bilinmesi ve yeniliklerin sürekli takibi ile mümkündür.
Firmaların eksik bilgi nedeniyle Gümrük operasyonlarında yaşayabilecekleri olası sorunları ve karşı karşıya kalabilecekleri riskleri çok iyi bilmeleri gerekir.
Solmaz Akademi katılımcılara “Gümrük Mevzuatı” eğitimi ile yol göstermeyi hedeflemektedir.
 

ŞİRKETLERE ÖZEL EĞİTİM

Şirketlere özel homojen gruplar oluşturarak, çalışanların başlıklarını kendilerinin belirlediği eğitim programı ile bilgilerini güncellemek, karşılaştıkları özel vakalar hakkında detaylı bilgi vermek, eğitim yer ve zamanı konusunda esneklik sağlamak için özel eğitimler verebilmekteyiz.

Tüm eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.  


İletişim için Tıklayınız

EĞİTMENLER